Jan Budař [in Polish]

Jan Budař

23 426 odtworzeń (542 słuchaczy)

Jan Budař (31.7.1977, Frýdlant v Čechách), debiutował w filmie Vladimira Morávka „Nuda w Brnie” (albo „Seks w Brnie”), z którym napisał wspólnie scenariusz, jak i ścieżkę dźwiękową. Dzięki roli Standy stał się bardzo populary w Czeskiej Republice i zyskał rzesze fanów. Wystąpił także obok Zdenka Svěraka w filmie „Butelki zwrotne”, gra gościnnie w serialach, w teatrach, ale znany jest też jako śpiewak i komik.

Jego praca aktora i scenarzysty zostało doceniona na festiwalach filmowych w Czechach (posiadacz czterech statuetek Czeskiego Lwa).

Jan występuje z zespołem Eliščin Band, w którym śpiewa, gra na gitarze i pianinie, oprócz niego na gitarze gra Roman Jedlička, perkusji Adam Koller, kontrabasie Daniel Šváb, gościnnie wiolonczelistki. Debiutancka płyta ukazała się w 2006 r. pod tytułem ” Uletět orlovi”.

Grupa powstała z inicjatywy Budařa, który, jak sam mawia, chciał założyć kapelę, nie wiedział jak i gdzie, ale wiedział, że sam nie może na wszystkim grać i śpiewać, dlatego chodził po Pradze i wszystkim opowiadał o swoim marzeniu posiadania własnej grupy muzycznej. W końcu znalazł gitarzystę, perkusistę i kontrabasistę i razem całymi dniami i nocami grali w Teatrze na Zabradli. Premierę mieli 1 maja, nie obyło się bez fałszowania, pęknięcia struny i paru innych całkiem nieznacznych przeszkód, ale udało się. Po tym koncercie Jan Budař a Eliščin Band udali się na wielkie turnee po południowych Czechach, po Polsce [Wrocław 2007], Węgrzech oraz Niemczech. 
 http://www.lastfm.pl/music/Jan+Buda%C5%99

Rankingi

Pokaż: | lub przeglądaj wg tygodni